Zawodniczka UKS Szach-Mat Syców 14. na mistrzostwach Polski juniorów

Dawid Samulski

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych rozegrane zostały we wrocławskiej Hali Stulecia.

W zawodach, które trwały od 9 do 12 sierpnia, wzięło udział 950 zawodników, a wśród nich przedstawicielka UKS Szach-Mat Syców Aleksandra Skiba. W szachach szybkich wypadła bardzo dobrze, gdyż w ogólnej klasyfikacji, w grupie dziewcząt do lat 16, zajęła 14 miejsce (13 rundach zdobyła 7,5 pkt, przy tempie gry 15 min+10 s). Jeżeli chodzi o szachy błyskawiczne (zwane blitz), w których tempo wynosiło 3 min+3 s, o wygranej decydował często przypadek. Nasza zawodniczka w swojej grupie wiekowej zajęła 32 miejsce.

Turnieje co piątek

Trwają wakacyjne turniej szachowe, rozgrywane w Centrum Kultury, w każdy piątek o godz. 16.00. 10 sierpnia zwyciężył (nie ponosząc żadnej porażki) Krzysztof Kempa, który zgromadził 4,5 pkt. Za nim uplasowali się: Kacper Szlak (4), Mateusz Piras (3), Maciej Szczerczowski (2), Jakub Piras (2) i Wojciech Szczerczowski (0). Po dwóch turniejach w ogólnej klasyfikacji w kategorii seniorów prowadził Kacper Szlak (11,5), przed Krzysztofem Kempą (7,5) i Maciejem Ostafińskim (7). W kategorii juniorów najwięcej punktów uzbierał Mateusz Piras (6,5), który wyprzedzał Macieja Szczerczowskiego (6) i Jakuba Pirasa (3,5).