Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zlot miłośników nietypowego piwa we Wrocławiu [PROGRAM, CENY, ZDJĘCIA]

Marcin Walków
Zdjęcia z I edycji Beer Geek Madness w 2014 roku we Wrocławiu
Zdjęcia z I edycji Beer Geek Madness w 2014 roku we Wrocławiu Michał "Docent" Maranda
W sobotę, 11 kwietnia, we Wrocławiu druga edycja festiwalu Beer Geek Madness. To zlot miłośników nietypowego piwa, na co dzień niedostępnego na półkach sklepowych. Będzie można spróbować niemal 100 różnych rodzajów tego złotego trunku.

– Prezentowane podczas imprezy piwa nie pochodzą ze standardowej oferty browarów, są warzone specjalnie na festiwal – mówi Daniel Mielczarek, organizator.

Dlatego piwowarzy sięgają po nieszablonowe składniki, jak np. miętę czekoladową, białą kurkumę, gałązki sosny czy papryczki Chipotle. Eksperymentują też z metodami leżakowania piwa, np. zamiast w typowych zbiornikach, to w drewnianych beczkach po whiskey.

Dużą atrakcją tegorocznego Beer Geek Madness mają być piwa zza ocenu – z browaru The Alchemist. - Wśród nich biały kruk, czyli Heady Topper DIPA. - W Stanach Zjednoczonych smakosze są gotowi jechać po nie do sąsiedniego stanu. Zdradzę, że z Warszawy specjalnie jedzie do nas kierowca po jedną puszkę dla kogoś ważnego, nie wiemy kto to - dodaje organizator.

Do Wrocławia samolotem przyleciało już niemal 2,5 tysiąca puszek tego piwa. Na festiwalu będą też obecni odpowiedzialni za nie piwowarzy z browaru The Alchemist.

Podczas imprezy organizowane są liczne degustacje, w tym przeznaczone tylko dla kobiet. Towarzyszy im 8 koncertów, prezentacje artystyczne i wykłady o sztuce warzenia piwa. Prelekcje poprowadzą Paweł Piłat - który na co dzień odtwarza stare, zapomniane odmiany chmielu i Przemysław Leszczyński – specjalista hodowli drożdży.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: GDZIE WYPIĆ DOBRE PIWO WE WROCŁAWIU?

Festiwal rozpoczyna się o godz. 17 w klubie Zaklęte Rewiry przy ul. Krakowskiej 100, gdzie przed wojną mieścił się browar wrocławskiej rodziny Haase.

– Udział zapowiedzieli już goście m.in. z Niemiec, Hiszpanii, Słowenii i Ukrainy – dodaje Mielczarek.

CENY:

Biletem wstępu na festiwal będzie zakup za 25 zł szkła degustacyjnego - nie są to kufle do piwa. To do nich nalewane będą piwa, za które uczestnicy płacą żetonami. Jeden żeton kosztuje 2 zł, ale przy wejściu trzeba kupić minimum 10. Na jedno piwo - w zależności od stylu - potrzebnych będzie od 6 do 10 żetonów.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto