Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu międzyrzeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu międzyrzeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu międzyrzeckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRABAREK Grzegorz: pozycja 1 : 3,78% (659 głosów)
- SZCZEPANIAK Nadzieja: pozycja 2 : 3,78% (659 głosów)
- GRABAREK Marek: pozycja 3 : 3,78% (659 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BARSKI Piotr Krzysztof: pozycja 1 : 3,8% (663 głosów)
- DAWIDOWICZ Jerzy Grzegorz: pozycja 2 : 3,8% (663 głosów)
- FABIAŃSKA Dominika Magdalena: pozycja 3 : 3,8% (663 głosów)
- SCHINDLER Hanna: pozycja 4 : 3,8% (663 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- MIKANOWICZ Stanisław: pozycja 1 : 1,45% (253 głosów)
- PIETRZAK Alina: pozycja 2 : 1,45% (253 głosów)
- ŻUK Radosław: pozycja 3 : 1,45% (253 głosów)
- KRZYSIEK Hubert: pozycja 4 : 1,45% (253 głosów)
- RYBACKA Krystyna Maria: pozycja 5 : 1,45% (253 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- JASIONEK Tadeusz: pozycja 1 : 4,33% (755 głosów)
- SZWARC Iwona: pozycja 2 : 4,33% (755 głosów)
- ORZEŁ Piotr: pozycja 3 : 4,33% (755 głosów)
- DAWIDOWICZ Katarzyna Izabela: pozycja 4 : 4,33% (755 głosów)
- BOJKO Adam: pozycja 5 : 4,33% (755 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT GRUPA NIEZALEŻNYCH:
- OŚLAK Urszula Joanna: pozycja 1 : 1,82% (317 głosów)
- PIOTROWSKA Agnieszka Alicja: pozycja 2 : 1,82% (317 głosów)
- RAWIŃSKI Arkadiusz: pozycja 3 : 1,82% (317 głosów)
- MATUSIAK Marek Ariel: pozycja 4 : 1,82% (317 głosów)
- TYMECZKO Magdalena: pozycja 5 : 1,82% (317 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- SZLACHETKA Jarosław Jan: pozycja 1 : 1,84% (321 głosów)
- ROSZAK Beata Marta: pozycja 2 : 1,84% (321 głosów)
- ZYGMUNT Mariola Małgorzata: pozycja 3 : 1,84% (321 głosów)
- PIEKARSKI Zbigniew Józef: pozycja 4 : 1,84% (321 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- SYM Zenon Władysław: pozycja 1 : 2,03% (354 głosów)
- PIASECKI Jan: pozycja 2 : 2,03% (354 głosów)
- RADŁOWSKA Karolina: pozycja 3 : 2,03% (354 głosów)
- TOMCZYK Wioletta Katarzyna: pozycja 4 : 2,03% (354 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW”:
- KUŁAK Marcin Leszek: pozycja 1 : 4% (697 głosów)
- CHWIROT Ewa: pozycja 2 : 4% (697 głosów)
- SZCZERBAK Łukasz: pozycja 3 : 4% (697 głosów)
- FLENS Zdzisława Helena: pozycja 4 : 4% (697 głosów)
- BIESIADA Marcin: pozycja 5 : 4% (697 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu międzyrzeckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CIELOCH Dawid: pozycja 1 : 2,01% (1 396 głosów)
- STROIŃSKI Andrzej Tadeusz: pozycja 2 : 2,01% (1 396 głosów)
- AUGUSTYNIAK Hanna Maria: pozycja 3 : 2,01% (1 396 głosów)
- KUDLAK Eliza Ewa: pozycja 4 : 2,01% (1 396 głosów)
- MAJEWSKA Beata Ewa: pozycja 5 : 2,01% (1 396 głosów)
- POLAK Stanisław Kazimierz: pozycja 6 : 2,01% (1 396 głosów)
- GAJEWSKI Juliusz Robert: pozycja 7 : 2,01% (1 396 głosów)
- MISTERSKA Anna Justyna: pozycja 8 : 2,01% (1 396 głosów)
- CHADAŁA Jerzy Krzysztof: pozycja 9 : 2,01% (1 396 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BUZAREWICZ-KOWAL Irena: pozycja 1 : 2,54% (1 767 głosów)
- LIS Przemysław: pozycja 2 : 2,54% (1 767 głosów)
- PILARCZYK Jarosław Tadeusz: pozycja 3 : 2,54% (1 767 głosów)
- LEWICKA-MICHALEWSKA Ewa Marzena: pozycja 4 : 2,54% (1 767 głosów)
- WITKOWSKA Aleksandra Agnieszka: pozycja 5 : 2,54% (1 767 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- SMEJLIS Zbigniew: pozycja 1 : 0,73% (506 głosów)
- KRZYŻANOWICZ Lidia Małgorzata: pozycja 2 : 0,73% (506 głosów)
- ROMANIUK Mieczysław: pozycja 3 : 0,73% (506 głosów)
- SIWIEC Halina: pozycja 4 : 0,73% (506 głosów)
- FELSKA Ewa Maria: pozycja 5 : 0,73% (506 głosów)
- ŚWIĄTEK Dariusz: pozycja 6 : 0,73% (506 głosów)
- RYDZANICZ Aleksandra Maria: pozycja 7 : 0,73% (506 głosów)
- NAJŁOWICZ Justyna Barbara: pozycja 8 : 0,73% (506 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- GĄDEK Jerzy Jan: pozycja 1 : 1,32% (918 głosów)
- SIERPATOWSKI Marian: pozycja 2 : 1,32% (918 głosów)
- KWIATKOWSKA Beata Joanna: pozycja 3 : 1,32% (918 głosów)
- KACZMAREK Grzegorz: pozycja 4 : 1,32% (918 głosów)
- BUBLEWICZ Mirosław Stanisław: pozycja 5 : 1,32% (918 głosów)
- SZERSZENIÓW Patrycja: pozycja 6 : 1,32% (918 głosów)
- KUBIK Alina Barbara: pozycja 7 : 1,32% (918 głosów)
- MORAWIAK-PREJNA Magdalena Patrycja: pozycja 8 : 1,32% (918 głosów)
- GAJLEWICZ Waldemar Franciszek: pozycja 9 : 1,32% (918 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT GRUPA NIEZALEŻNYCH:
- ŚNIEG Agnieszka: pozycja 1 : 2,54% (1 768 głosów)
- MARZEC Krzysztof Stanisław: pozycja 2 : 2,54% (1 768 głosów)
- KRZYCH Robert Krzysztof: pozycja 3 : 2,54% (1 768 głosów)
- SKARŻYŃSKI Dariusz Piotr: pozycja 4 : 2,54% (1 768 głosów)
- EJSMONT Katarzyna Danuta: pozycja 5 : 2,54% (1 768 głosów)
- KORZEŃ Wojciech Sylwester: pozycja 6 : 2,54% (1 768 głosów)
- WIKTOR Adrianna: pozycja 7 : 2,54% (1 768 głosów)
- KACZOREK Ewa: pozycja 8 : 2,54% (1 768 głosów)
- GÓRA Gabriela Danuta: pozycja 9 : 2,54% (1 768 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- PLEWA Zofia Teresa: pozycja 1 : 1,53% (1 062 głosów)
- NOWAK Roman: pozycja 2 : 1,53% (1 062 głosów)
- JANKOWSKA-PRUSINOWSKA Honorata Teresa: pozycja 3 : 1,53% (1 062 głosów)
- MIKUŁA Rafał Łukasz: pozycja 4 : 1,53% (1 062 głosów)
- JAKUBOWSKA Krystyna: pozycja 5 : 1,53% (1 062 głosów)
- RODZIEWICZ Rafał: pozycja 6 : 1,53% (1 062 głosów)
- ZIEMECKI Łukasz Marek: pozycja 7 : 1,53% (1 062 głosów)
- KOPYŚCIAŃSKA Agnieszka: pozycja 8 : 1,53% (1 062 głosów)
- RĘBACZ Maciej Stanisław: pozycja 9 : 1,53% (1 062 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- PUCHAN Jakub Damian: pozycja 1 : 0,27% (187 głosów)
- ZAKRZEWSKI Wiesław: pozycja 2 : 0,27% (187 głosów)
- DUDEK Elżbieta: pozycja 3 : 0,27% (187 głosów)
- JACKOWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 0,27% (187 głosów)
- MALEŃCZAK Dariusz Marek: pozycja 5 : 0,27% (187 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW”:
- IZYDORCZYK-LEWY Ewelina Agnieszka: pozycja 1 : 1,51% (1 051 głosów)
- BROŻEK Dariusz Stanisław: pozycja 2 : 1,51% (1 051 głosów)
- OSTROWSKA Iwona Magdalena: pozycja 3 : 1,51% (1 051 głosów)
- HARKOT Marek Józef: pozycja 4 : 1,51% (1 051 głosów)
- WRÓBEL Karolina Elżbieta: pozycja 5 : 1,51% (1 051 głosów)
- CZOP Ewa Małgorzata: pozycja 6 : 1,51% (1 051 głosów)
- SPŁAWSKI Grzegorz: pozycja 7 : 1,51% (1 051 głosów)
- OFFMAN Małgorzata Gabriela: pozycja 8 : 1,51% (1 051 głosów)
- LISIECKI Leszek Marcin: pozycja 9 : 1,51% (1 051 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu międzyrzeckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZEPIŻAK-JĘCZ Małgorzata Anna: pozycja 1 : 2,96% (594 głosów)
- SZCZYGIEŁ Adam: pozycja 2 : 2,96% (594 głosów)
- KONIECZNA Paulina Kinga: pozycja 3 : 2,96% (594 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KACZMAREK Robert Nikodem: pozycja 1 : 1,97% (396 głosów)
- GAJAS Józef: pozycja 2 : 1,97% (396 głosów)
- MOLIK Patrycja: pozycja 3 : 1,97% (396 głosów)
- KOKOCIŃSKA Agnieszka Ewa: pozycja 4 : 1,97% (396 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- KASPROWICZ Ryszard Kazimierz: pozycja 1 : 0,42% (85 głosów)
- KOTWAS Wioleta Maria: pozycja 2 : 0,42% (85 głosów)
- GAŹDZICKI Krzysztof: pozycja 3 : 0,42% (85 głosów)
- ANDRZEJCZAK Marzena Magdalena: pozycja 4 : 0,42% (85 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- ANTONOWICZ Bartosz Cezary: pozycja 1 : 1,87% (376 głosów)
- HEGENBARTH Katarzyna Agnieszka: pozycja 2 : 1,87% (376 głosów)
- KAWIORSKA-DUDA Maria Czesława: pozycja 3 : 1,87% (376 głosów)
- KOZBER Mariusz Wojciech: pozycja 4 : 1,87% (376 głosów)
- BANAK Agnieszka: pozycja 5 : 1,87% (376 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT GRUPA NIEZALEŻNYCH:
- KONIECZNA Dominika Lubosława: pozycja 1 : 4,04% (810 głosów)
- ŁUKASZYK Jan Andrzej: pozycja 2 : 4,04% (810 głosów)
- ADAMSKI Piotr Ryszard: pozycja 3 : 4,04% (810 głosów)
- GRABOWSKI Karina Magdalena: pozycja 4 : 4,04% (810 głosów)
- PILIPCZUK Halina Krystyna: pozycja 5 : 4,04% (810 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- KACZMAREK Jarosław Józef: pozycja 1 : 5,85% (1 173 głosów)
- KURYŚ Mieczysław Józef: pozycja 2 : 5,85% (1 173 głosów)
- OLSZEWSKA Renata Anna: pozycja 3 : 5,85% (1 173 głosów)
- ORZESZKO Dariusz Robert: pozycja 4 : 5,85% (1 173 głosów)
- SOBIAK Aleksandra: pozycja 5 : 5,85% (1 173 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- GÓRCZYŃSKI Waldemar Gerard: pozycja 1 : 1,13% (226 głosów)
- HASSA Karolina Anna: pozycja 2 : 1,13% (226 głosów)
- KUDLAK Sylwia Anna: pozycja 3 : 1,13% (226 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW”:
- BANASZKIEWICZ Halina Maria: pozycja 1 : 3,86% (775 głosów)
- MUSZKIETA Borys: pozycja 2 : 3,86% (775 głosów)
- ALBERT Monika Anna: pozycja 3 : 3,86% (775 głosów)
- MAJEWSKA-CYRANIK Alicja Magdalena: pozycja 4 : 3,86% (775 głosów)
- SZMYT Paweł: pozycja 5 : 3,86% (775 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu międzyrzeckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SAWICKA Elżbieta Józefa: pozycja 1 : 2,99% (577 głosów)
- SZYMCZAK Czesław: pozycja 2 : 2,99% (577 głosów)
- ROSA Urszula: pozycja 3 : 2,99% (577 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZABOROWSKI Bogusław Michał: pozycja 1 : 4,25% (821 głosów)
- KUŹMICZ Jerzy Zygmunt: pozycja 2 : 4,25% (821 głosów)
- KWAPISZ-BARSKA Joanna Monika: pozycja 3 : 4,25% (821 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- GRZĄDKO Ilona: pozycja 1 : 0,73% (141 głosów)
- DROGOWSKI Emilian Grzegorz: pozycja 2 : 0,73% (141 głosów)
- ADAMIEC Bożena Ewa: pozycja 3 : 0,73% (141 głosów)
- WACHNOWICZ Iwona Jolanta: pozycja 4 : 0,73% (141 głosów)
- SURMA Andrzej: pozycja 5 : 0,73% (141 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- KADŁUBISKI Zygmunt: pozycja 1 : 2,3% (444 głosów)
- SZCZERBIAK Lidia Jolanta: pozycja 2 : 2,3% (444 głosów)
- HELAK Sławomir Jan: pozycja 3 : 2,3% (444 głosów)
- CHOMIAK Anna: pozycja 4 : 2,3% (444 głosów)
- SZULCZEWSKI Edward Kazimierz: pozycja 5 : 2,3% (444 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT GRUPA NIEZALEŻNYCH:
- SAŃKO Ferdynand Maciej: pozycja 1 : 1,85% (357 głosów)
- KULESZ Grzegorz Julian: pozycja 2 : 1,85% (357 głosów)
- CYGAN Izabela Anna: pozycja 3 : 1,85% (357 głosów)
- SOBIESZEK Grzegorz: pozycja 4 : 1,85% (357 głosów)
- KONIECZNA Izabela: pozycja 5 : 1,85% (357 głosów)
- URBANEK Lidia Katarzyna: pozycja 6 : 1,85% (357 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- GWÓŹDŹ Sebastian: pozycja 1 : 2,53% (488 głosów)
- PABIN Marta: pozycja 2 : 2,53% (488 głosów)
- DUBIEC Włodzimierz: pozycja 3 : 2,53% (488 głosów)
- SZULC-ANDRZEJCZAK Bożena Urszula: pozycja 4 : 2,53% (488 głosów)
- ŚRODECKA Ewa Barbara: pozycja 5 : 2,53% (488 głosów)
- LIBERA Michał Jerzy: pozycja 6 : 2,53% (488 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- PIOTROWSKI Arkadiusz: pozycja 1 : 1,27% (246 głosów)
- MURANOWICZ Jadwiga Katarzyna: pozycja 2 : 1,27% (246 głosów)
- KLEMT Beata: pozycja 3 : 1,27% (246 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW”:
- HOŁOWNIA Lesław: pozycja 1 : 5,51% (1 063 głosów)
- PODSIADŁA Anna: pozycja 2 : 5,51% (1 063 głosów)
- FILIPEK Grażyna Maria: pozycja 3 : 5,51% (1 063 głosów)
- ZAWIDZKI Maciej Sławomir: pozycja 4 : 5,51% (1 063 głosów)
- BIELEWICZ-DUBIEC Anna Helena: pozycja 5 : 5,51% (1 063 głosów)
- SUCHOMSKI Maciej Wiktor: pozycja 6 : 5,51% (1 063 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?