Derby dla Gromu Szczodrów!

Klaudia Kłodnicka
W niedzielne popołudnie zespół ze Szczodrowa zmierzył się z Pogonią II Syców. Spotkanie skończyło się wynikiem 5:4 dla gospodarzy.

Grom Szczodrów 5:4 Pogoń Syców U23 Bramki: Przemysław Nowacki x2, Filip Luźniak, Łukasz Balcer Zmiany: 46' Genczelewski/Balcer 60' Mierzwa/Miś 60' Nowacki/Luźniak 75' Ślusarek/Jarczak 80' Stanek/Poręba.

Opis meczu Pogoni II Syców

W niedzielne popołudnie udaliśmy się do Szczodrowa na kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym rywalem był miejscowy Grom, który zajmuje 2. miejsce w tabeli. Już w drugiej minucie musieliśmy wyjmować piłkę z siatki. Taki "zimny prysznic" dobrze na nas zadziałał. Chwilę później mieliśmy świetną sytuację by wyrównać po strzale Patryka Ślusarka i dobitce Damiana Mierzwy. Co się odwlecze to nie uciecze - Przemysław Nowacki wziął sprawy w swoje ręce, zdobywając dwie bramki i wyprowadzając naszą ekipę na prowadzenie.

Radość trwała krótko - Szczodrów do przerwy zaaplikował nam 3 kolejne bramki. Po przerwie gospodarze nie spuścili również z tonu, podnosząc prowadzenie do 5:2. Przy odrobinie szczęścia złapaliśmy wiatr w żagle. Najpierw na 5:3 bramkę zdobył Filip Luźniak, chwilę później Łukasz Balcer i wynik meczu znów stał pod znakiem zapytania. Próbowaliśmy, mieliśmy okazje, niestety nie udało się wycisnąć nic więcej. Powiedzieć, że były to słabe zawody to jak nie powiedzieć nic. Bardzo dużo "nieodgwizdanych" sytuacji zarówno po naszej jak i gospodarzy stronie pozostawia duży niesmak. "Zaliczyliśmy dziś dwa powroty: najpierw z 1:0 a później z 5:2. Pokazaliśmy, że się nie poddajemy, z każdą drużyną w tej rundzie możemy się mierzyć jak równy z równym.

Szkoda, że w momencie prowadzenia 2:1 odpuściliśmy zarówno w nogach jak i głowach - mamy problemy z utrzymaniem prowadzenia i nad tym będziemy się koncentrować na treningach. Podobała mi się dziś postawa Wojtka Bednarka i Michała Sawickiego, dali dobre 90 minut w ich wykonaniu.