Przegrana Pogoni Syców w meczu na szczycie!

red
W niedzielę seniorzy A-klasy Pogoni Syców zmierzyli się z zespołem Długołęka 2000. Niestety gospodarze ze spotkania wrócili na tarczy...

Niedzielne widowisko w zasadzie od razu rozpoczęło się od wielkiego trzęsienia ziemi z perspektywy gości. Już w 8. minucie Długołęka wyszła na prowadzenie za sprawą Jakuba Lewalskiego, który doskonale uderzył zza pola karnego, nie dając żadnych szans Sebastianowi Janickiemu. Choć podopieczni trenera Rafała Fornala wygrywali, to nie było widać w ich szeregach żadnej nerwowości i dalej próbowali "ukąsić" rywala. W 20. minucie było już 2:0. Po tzw. centrostrzale Janiki odbił piłkę wprost na głowę Parossy, który strzałem podwyższył wynik spotkania.

Z kolei gracze Jarosława Karnasiewicza rozczarowywali. Dużo czasu musiało upłynąć, zanim gospodarze stworzyli pierwszą dogodną sytuację podbramkową. W 27. minucie Radosław Gałka próbował pokonać bramkarza gości po strzale głową po wrzutce Mateusza Dembnego, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki. Chwilę później bramkę kontaktową zdobył Bartosz Jordan, ładnym uderzeniem z 17. metra pokonał golkipera Długołęki po dostarczeniu futbolówki przez Tralera. W 34. minucie mogło paść wyrównanie. Sycowianie zagrozili bramce przyjezdnych kolejnym stałym fragmencie gry, jednak Balcer skierował piłkę głową ponad poprzeczkę bramki. Po 45. minutach mieliśmy wynik 2:1 dla gości z Długołęki. W przerwie meczu Jarosław Karnasiewicz zmuszony był przeprowadzić zmianę w bramce – kontuzjowanego Sebastiana Janickiego zastąpił Michał Kuś, wypożyczony z Wiwy Goszcz. Drugą połowę od szturmowych ataków rozpoczęli gości, którzy w 49. za sprawą Jakuba Lewalskiego podwyższyli wynik spotkania na 3:1, strzelając bramkę po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Dwie minuty później piłka otarła się od poprzeczki sycowskiej Pogoni. W 53. minucie Pogoń złapała kontakt z przeciwnikiem. Bramkę na 3:2 zdobył Igor Czuliński, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i uderzył pod ladę bramki gości. Kolejne minuty spotkania były bardzo szarpane i nerwowe. Sycowianie próbowali swoich szans po stałych fragmentach gry, ale bezskutecznie. W 78. minucie powinno być 3:3, ale niestety w dogodnej sytuacji Patryk Stanek uderzył prosto w interweniującego bramkarza gości. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. I tak też było w tym meczu. W 80. minucie wynik spotkania na 4:2 podwyższył Radosław Parossa.

Do końca meczu emocji nie brakowało. W 86. minucie Oskar Lobka został ukarany czerwoną kartką po agresywnym wejściu wślizgiem w nogi Mateusza Dembnego. Zawodnicy Pogoni pomimo gry w przewadze nie byli w stanie odmienić losów spotkania i to goście mogli po końcowym gwizdku cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

18. kolejka KEEZA Klasa A gr. Wrocław III

Pogoń Syców - Długołęka 2000 2:4 (1:2) Bramki: 30. Bartosz Jordan, 54. Igor Czuliński; 8., 49. Jakub Lewalski, 20., 80. Radosław Parossa.
Pogoń Syców: Janicki (46. Kuś) - Dembny M. (80. Stanek), Czuliński, Jankiewicz, Balcer Sz., Górny P., Traler, Gałka, Dembny, Białek (31. Baszak, 70. Trzciński), Jordan.
Długołęka 2000: Suprun - Kaczmarek, Hawrylak, Kluska (75. Bondas), Lewalski, Ryło, Nawrocki, Węgrzynowicz, Parossa (87. Nastalski), Zakresnt, Lobka.

Pozostałe mecze: Polonia Wrocław - Borowianka Borowa 1:0, Iskra Pasikurowice - Czarni Chrząstawa 1:3, Widawa Bierutów - WKS Wilczyce 1:1, KS Brochów (Wrocław) - KS Dobroszów 1:0, Burza Bystrzyca - Dąb Dobroszyce 1:0, Piast Nadolice - Polonia Miłoszyce 0:4, KS Łozina - Widawa Kiełczów 4:1.

16. Iskra Pasikurowice 18 11 34-53

*Zgodnie z komunikatem Komisji Dyscyplinarnej DZPN z posiedzenia nr XIII z dnia 17.03.2022 r. klub DŁUGOŁĘKA 2000 został ukarany walkowerem oraz karą finansową za grę zawodnika z aktywną karą. Z informacji uzyskanych z DZPN wynika, że klub odwołał się od tej kary i teraz te odwołanie jest rozpatrywane przez komisję związku. Dlatego podajemy tabelę, która widnieje na str. 90minut.pl

Następna kolejka (02-03.04): KS Łozina - Polonia Wrocław, Widawa Kiełczów - Piast Nadolice, Polonia Miłoszyce - Burza Bystrzyca, Dąb Dobroszyce - KS Brochów (Wrocław), KS Dobroszów - Widawa Bierutów, WKS Wilczyce - Pogoń Syców, Długołęka 2000 - Iskra Pasikurowice, Czarni Chrząstawa - Borowianka Borowa.