Syców mistrzem Dolnego Śląska!

Damian Pędziwiatr
Wielkim sukcesem siatkarzy z sycowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II zakończył się 24 czerwca 2013 roku w Strzelinie Finał Dolnośląskiej Gimnazjady w siatkówce plażowej chłopców.

Reprezentacja gimnazjum zapewniła sobie awans do dolnośląskiego finału dwa tygodnie wcześniej, kiedy to wygrała strefę wrocławską również w Strzelinie. Już ta wygrana była wielkim osiągnięciem sycowskiej drużyny.
W finałowych zawodach, które miały wyłonić Mistrza Dolnego Śląska wzięło udziało 8 drużyn. Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim. W pierwszym meczu drużyna z naszego gimnazjum zmierzyła się z gimnazjum w Legnicy, pokonując pewnie legnicki duet. Kolejny mecz siatkarze z Sycowa rozegrali z drużyną z Jawora. Mecz cały czas przebiegał pod dyktando sycowian i został wygrany przez nich 2:0. Dzięki temu reprezentacja Sycowa znalazła się już w półfinale. Tam na drodze do finału stanął im duet z Kamiennej Góry, który postawił trudne warunki naszej drużynie. Jednak nasi gimnazjaliści zachowali spokój i wygrali cały mecz w dwóch setach. W finale siatkarze z Sycowa ponownie zmierzyli się z drużyną z Jawora. Tym razem jaworzanie zagrali dużo lepsze spotkanie i wszystkie sety rozstrzygały się na przewagi, ale na korzyść naszej drużyny. Tym samym wygrywając w finale 2:0 z Jaworem Syców został mistrzem Dolnego Śląska w siatkówce plażowej! Mistrzami zostali Szymon Gąsior, Maciej Kułak i Damian Pędziwiatr. Trenerką mistrzowskiej drużyny jest Anna Szura. Chłopcy osiągając pierwsze miejsce w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady zapisali się na kartach historii sycowskiego gimnazjum, gdyż jest to największy sukces szkoły w siatkówkę od początku jej istnienia.