A-klasa: punkt dla Zenitu, zero dla Pogoni

Adam Besz
W trzeciej kolejce A-klasy Zenit Międzybórz grał na wyjeździe w Bierutowie, a Pogoń Syców w Siechnicach.

Spotkanie z udziałem międzyborzan zakończyło się remisem 3:3.Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego dopadł Jakub Budzowski i pokonał Michała Szczepańskiego. Dziesięć minut później padło wyrównanie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Marcin Walendzik i skierował piłkę do siatki.Kolejne minuty to druga bramka dla międzyborzan. Mateusz Fenik w polu karnym faulował jednego z graczy Zenitu i sędzia wskazał na “wapno”. Z jedenastu metrów nie pomylił się Zbigniew Sieraczek.

W ostatnich minutach pierwszej połowy padła jeszcze jedna bramka. Piłka po strzale z głowy Krzysztofa Bezka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po zmianie stron znów o jedną bramkę lepszy był Zenit, a tym razem Michała Szczepańskiego pokonał Mikołaj Plichta. Końcówka spotkania to znów wyrównanie ze strony podopiecznych Pawła Jarząba. W szesnastce nieprzepisowo zatrzymany był Sebastian Rachwał i ponownie arbiter odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Bezak i pewnym strzałem doprowadził do remisu, ustalając tym samym rezultat spotkania.

Zenit: Kubot(46' Dumański), Budzowski, Michalewski, Galik, Napieralski, Plichta(77' Wirth), Płoch(70' K.Sieraczek), Schubert, Z.Sieraczek, Sitek, Warkocz.

Z kolei trzecią porażkę odniosła Pogoń Syców, przegrywając 1:4 z MKS-em Siechnice. Podopieczni Grzegorza Rośka zagrali w mocno rezerwowym składzie i gołą jedenastką, mimo to wyszli na prowadzenie po trafieniu z 30 minuty Karola Filipiaka, któremu asystował Filip Kaśkos, ale to było zdecydowanie za mało na gospodarzy, którzy po zmianie stron zdołali strzelić sycowianom cztery bramki.

Pogoń: Szczot, Niwa, Traler, Nowacki, Kaśkos, Poręba, Gałka, Filipiak, Miś, Zapolny, Ślusarek.